Candidaţii PNL la Alegerile Parlamentare din 2012

Alba

  • Călin Potor – Colegiul 1 Camera Deputaţilor (ex PDL)
  • Dan Simedru – Colegiul 3 Camera Deputaţilor
  • Teodor Atanasiu – Colegiul 1 Senat

Arad

  • Colegiul 1 – Ovidiu Marian (PNL)
  • Colegiul 2 – Ioan Cristina (PNL)
  • Colegiul 3 – Florin Galiş (PNL)
  • Colegiul 4 – Mihăiţă Calimente (PNL)

Argeş

  • Constantin Polexe – Colegiul 1 Camera Deputaţilor
  • Cătălin Teodor Nicolescu – Colegiul 4 Camera Deputaţilor
  • Andrei Gerea – Colegiul 8 Camera Deputaţilor
  • Ion Popa – Colegiul 4 Senat

Bacău

  • Nicu Marcu – Colegiul 1 Camera Deputaţilor
  • Lucian Ciubotaru – Colegiul 3 Camera Deputaţilor
  • Viorica Marcu – Colegiul 5 Camera Deputaţilor
  • Ionel Palar – Colegiul 7 Camera Deputaţilor
  • Dragoş Luchian – Colegiul 2 Senat

Bihor

  • Ovidiu Bezi – Colegiul 1 Camera Deputaţilor
  • Marcel Sas – Colegiul 2 Camera Deputaţilor
  • Lucia Varga – Colegiul 3 Camera Deputaţilor
  • Gheorghe Costin – Colegiul 4 Camera Deputaţilor
  • Ioan Cupşa – Colegiul 8 Camera Deputaţilor
  • Florica Cherecheş – Colegiul 9 Camera Deputaţilor
  • Claudiu Ciarnău – Colegiul 1 Senat
  • Petru Cristian Bodea – Colegiul 2 Senat
  • Victor Valeriu Boeriu – Colegiul 3 Senat

Bistriţa Nasăud

  • Stelian Dolha – Colegiul 4 Camera Deputaţilor
  • Mircea Dobra – Colegiul 1 Senat
  • Ioan Deneş – Colegiul 2 Senat

Botoşani

  • Dumitru Gireadă – Colegiul 1 Camera Deputaţilor
  • Roxana Anuşca – Colegiul 3 Camera Deputaţilor
  • Costel Şoptică – Colegiul 4 Camera Deputaţilor
  • Viorel Grigoraş – Colegiul 3 Senat

Braşov

  • Colegiul 1: Dan Zamfir PNL
  • Colegiul 3: Radu Cristescu PNL
  • Colegiul 8: Petre Roman PNL
  • Colegiul 1: Sebastian Grapa PNL
  • Colegiul 3: Ioan Ghise PNL
  • Colegiul 4: Marius Neculoiu PNL

Brăila

  • Vasile Varga – Colegiul 2 Camera Deputaţilor
  • Cătălin Boboc – Colegiul 2 Senat

Buzău

  • George Scutaru – Colegiul 1 Camera Deputaţilor
  • Titi Hoban – Colegiul 3 Camera Deputaţilor
  • Doina Tudor – Colegiul 2 Senat
  • Erlan Cocei – Colegiul 4 Camera Deputaţilor

Caraş – Severin

  • Aurel Tocuţ – Colegiul 2 Camera Deputaţilor
  • Valentin Rusu – Colegiul 4 Camera Deputaţilor
  • Iosif Secăşan – Colegiul 2 Senat

Călăraşi

  • Dan Motreanu – Colegiul 3 Camera Deputaţilor
  • Aurel Nicolae – Colegiul 4 Camera Deputaţilor
  • Raluca Surdu – Colegiul 5 Camera Deputaţilor
  • Liviu Tomoiagă – Colegiul 1 Senat
  • Iulian Dumitrescu – Colegiul 2 Senat

Cluj

  • Steluţa Cătăniciu – Colegiul 2 Camera Deputaţilor
  • Rareş Bogdan – Colegiul 3 Camera Deputaţilor
  • Radu Zlati – Colegiul 5 Camera Deputaţilor
  • Vasile Grumaz – Colegiul 8 Camera Deputaţilor
  • Elena Uioreanu – Colegiul 9 Camera Deputaţilor
  • Marius Nicoară – Colegiul 3 Senat

Constanţa

  • Gheorghe Dragomir – Colegiul 1 Camera Deputaţilor
  • Mihai Lupu – Colegiul 2 Camera Deputaţilor
  • Victor Manea – Colegiul 5 Camera Deputaţilor
  • Puiu Haşotti – Colegiul 1 Senat

Covasna

  • Emil Pantelimon – Colegiul 1 Camera Deputaţilor
  • Corina Bote – Colegiul 2 Camera Deputaţilor
  • Marius Obreja – Colegiul 1 Senat

Dâmboviţa

  • Gabriel Plăiaşu – Colegiul 1 Camera Deputaţilor
  • Ion Pîrgaru – Colegiul 4 Camera Deputaţilor
  • Sorin Roşca Stănescu – Colegiul 2 Senat

Dolj

  • Ionuţ Stroe – Colegiul 3 Camera Deputaţilor
  • Cosmin Enea – Colegiul 1 Camera Deputaţilor
  • Mihai Voicu – Colegiul 7 Camera Deputaţilor
  • Daniel Iane – Colegiul 8 Camera Deputaţilor
  • Mario Oprea – Colegiul 4 Senat

Galaţi

  • Victor Dobre – Colegiul 1 Camera Deputaţilor
  • George Scarlat – Colegiul 3 Camera Deputaţilor
  • Paul Ichim – Colegiul 3 Senat

Giurgiu

  • Marin Anton – Colegiul 2 Camera Deputaţilor
  • Ioan Teodorescu – Colegiul 3 Camera Deputaţilor
  • Daniel Chiţoiu – Colegiul 5 Camera Deputaţilor
  • Lucian Iliescu – Colegiul 2 Senat

Gorj

  • Gheorghe Iana – Colegiul 1 Camera Deputaţilor
  • Dian Popescu – Colegiul 1 Senat

Harghita

  • Domokos Laszlo – Colegiul 1 Camera Deputaţilor
  • Vaida Cristian – Colegiul 2 Camera Deputaţilor
  • Dobrean Teodor– Colegiul 4 Camera Deputaţilor
  • Tompea Alexandru – Colegiul 1 Senat

Huneodoara

  • Dan Radu Ruşanu – Colegiul 3 Camera Deputaţilor
  • Bogdan Ţîmpău – Colegiul 6 Camera Deputaţilor
  • Carmen Hărău – Colegiul 7 Camera Deputaţilor
  • Dorin Păran – Colegiul 2 Senat
  • Mariana Câmpeanu – Colegiul 3 Senat

Ialomiţa

  • Cristina Pocora – Colegiul 1 Camera Deputaţilor

Iaşi

  • Mugur Cozmanciuc – Colegiul 1 Camera Deputaţilor
  • Relu Fenechiu – Colegiul 2 Camera Deputaţilor
  • Costel Alexe – Colegiul 7 Camera Deputaţilor
  • Grigore Crăciunescu – Colegiul 11 Camera Deputaţilor
  • Anton Doboş – Colegiul 12 Camera Deputaţilor
  • Varujan Vosganian – Colegiul 1 Senat
  • Mihaela Popa – Colegiul 4 Senat
  • Marin Burlea – Colegiul 5 Senat

Ilfov

  • Radu Stroe – Colegiul 1 Camera Deputaţilor
  • Thuma Hubert – Colegiul 3 Camera Deputaţilor
  • Eduard Hellvig – Colegiul 4 Camera Deputaţilor
  • Nicolae Nasta – Colegiul 2 Senat

Maramureş

  • Mircea Dolha – Colegiul 1 Camera Deputaţilor
  • Grigore Leşe – Colegiul 4 Camera Deputaţilor
  • Pavel Horj – Colegiul 5 Camera Deputaţilor
  • Vasile Berci – Colegiul 7 Camera Deputaţilor
  • Titus Paşca – Colegiul 1 Senat

Mehedinţi

  • Viorel Palaşcă – Colegiul 3 Camera Deputaţilor
  • Tudor Chiuariu – Colegiul 2 Senat

Mureş

  • Dan Sâmpălean – Colegiul 1 Camera Deputaţilor
  • Lucaks Lorant – Colegiul 3 Camera Deputaţilor
  • Manuel Butiulcă – Colegiul 4 Camera Deputaţilor
  • Cristian Chirteş – Colegiul 7 Camera Deputaţilor
  • Cosmin Duma – Colegiul 2 Senat
  • Akos Mora – Colegiul 3 Senat

Neamţ

  • Liviu Brătescu – Colegiul 4 Camera Deputaţilor
  • Dorinel Ursărescu – Colegiul 6 Camera Deputaţilor
  • Eugen Ţapu – Colegiul 1 Senat

Olt

  • Gigel Stribu – Colegiul 6 Camera Deputaţilor

Prahova

  • Mircea Roşca – Colegiul 1 Camera Deputaţilor
  • Virgil Guran – Colegiul 2 Camera Deputaţilor
  • Graţiela Gavrielescu – Colegiul 3 Camera Deputaţilor
  • Sorin Teju – Colegiul 5 Camera Deputaţilor
  • Nae Alexandri – Colegiul 7 Camera Deputaţilor
  • Paul Dumbrăveanu – Colegiul 11 Camera Deputaţilor
  • Dragos Luchian – Colegiul 3 Senat

Satu – Mare

  • Ovidiu Silaghi – Colegiul 2 Camera Deputaţilor
  • Viorel Buda – Colegiul 4 Camera Deputaţilor
  • Virgil Enătescu – Colegiul 2 Senat

Sălaj

  • Mirel Taloş – Colegiul 4 Camera Deputaţilor
  • Oros Dorel – Colegiul 1 Camera Deputaţilor
  • Călin Bărărean – Colegiul 1 Senat

Sibiu

  • Ioan Tămăian – Colegiul 1 Camera Deputaţilor
  • Mircea Cazan – Colegiul 6 Camera Deputaţilor
  • Sorin Ilieşiu – Colegiul 1 Senat
  • Nicolae Neagu – Colegiul 3 Senat

Suceava

  • Stefan Băişanu – Colegiul 1 Camera Deputaţilor
  • Constantin Gălan – Colegiul 6 Camera Deputaţilor
  • Dumitru Pardău – Colegiul 9 Camera Deputaţilor
  • Radu Surugiu – Colegiul 10 Camera Deputaţilor

Teleorman

  • Andrei Creci – Colegiul 5 Camera Deputaţilor
  • Marin Almăjan – Colegiul 6 Camera Deputaţilor
  • Florin Calotă – Colegiul 2 Senat

Timiş

  • Horia Cristian – Colegiul 1 Camera Deputaţilor
  • Cosmin Costa – Colegiul 5 Camera Deputaţilor
  • Ben – Oni Ardelean – Colegiul 1 Senat
  • Petru Ehegartner – Colegiul 2 Senat

Tulcea

  • Octavian Popa – Colegiul 3 Camera Deputaţilor
  • Octavian Motoc – Colegiul 1 Senat

Vaslui

  • Dan Bordeianu – Colegiul 2 Camera Deputaţilor
  • Florin Ciurariu – Colegiul 3 Camera Deputaţilor
  • Tătaru Nelu – Colegiul 3 Senat

Vrancea

  • Nini Săpunaru – Colegiul 3 Camera Deputaţilor
  • Laurenţiu Roşca – Colegiul 5 Camera Deputaţilor

Bucureşti – Sector 1

  • Vlad Nistor – Colegiul 1 Camera Deputaţilor
  • Diana Tuşa – Colegiul 2 Camera Deputaţilor
  • Ludovic Orban – Colegiul 3 Camera Deputaţilor
  • Călin Popescu Tăriceanu – Colegiul 2 Senat

Bucureşti – Sector 2

  • Tavi Bot – Colegiul 8 Camera Deputaţilor
  • Victor Ciorbea – Colegiul 9 Camera Deputaţilor

Bucureşti – Sector 3

  • Eugen Nicolescu – Colegiul 11 Camera Deputaţilor
  • Florin Alexe – Colegiul 10 Camera Deputaţilor
  • Raluca Ispir – Colegiul 12 Camera Deputaţilor
  • Crin Antonescu – Colegiul 5 Senat

Bucureşti – Sector 4

  • Daniel Barbu – Colegiul 8 Senat

Bucureşti – Sector 5

  • Alina Gorghiu – Colegiul 22 Camera Deputaţilor

Bucureşti – Sector 6

  • Gigi Becali – Colegiul 25 Camera Deputaţilor
  • Razvan Mironescu – Colegiul 26 Camera Deputaţilor
  • Cornel Dobriţoiu – Colegiul 11 Senat

Diaspora

  • Cristian David – Colegiul 1 Senat Europa/Asia

Notă: Cu litere bolduite sunt trecuţi actualii parlamentari PNL.

Anunțuri

Un răspuns to “Candidaţii PNL la Alegerile Parlamentare din 2012”

  1. Claudiu Minea Says:

    Poate invatati numele corecte ale propriilor parlamentari…

    http://www.cdep.ro/pls/parlam/structura.mp?idm=219&cam=2&leg=2008


Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

Conectare la %s

Sociollogica

"Istoria ne legitimeaza ca singurele partide autentice de centru-dreapta", Crin Antonescu

Carl Schmitt Studien

"Istoria ne legitimeaza ca singurele partide autentice de centru-dreapta", Crin Antonescu

%d blogeri au apreciat asta: